2ο ΕΠΑΛ ΛΑΡΙΣΑΣ: ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ-ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ

Σας ενημερώνουμε ότι για να εγγραφείτε για πρώτη φορά σε οποιαδήποτε τάξη του ΕΠΑΛ, ή για να κάνετε μετεγγραφή σε οποιαδήποτε τάξη του ΕΠΑΛ (από άλλο ΕΠΑΛ ή ΓΕΛ), ή για να κάνετε ανανέωση εγγραφής στις Β και Γ τάξεις του ΕΠΑΛ, θα πρέπει να έχει προηγηθεί η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ στο παρακάτω link:

Οι Ηλεκτρονικές Δηλώσεις Προτίμησης, πρέπει να έχουν γίνει μέχρι και τις 17-06-2017.

ΠΡΟΣΟΧΗ: η Ηλεκτρονική Δήλωση Προτίμησης είναι απαραίτητη για την εγγραφή, ανανέωση εγγραφής ή μετεγγραφής του μαθητή, όμως ΔΕΝ αποτελεί εγγραφή-ανανέωση εγγραφής ή μετεγγραφή.

Γι αυτό, μετά τις 20 Ιουνίου και μέχρι και τις 28 Ιουνίου, θα πρέπει ο μαθητής μαζί με τον κηδεμόνα του, ή μόνος του αν είναι ενήλικας, να έρθει στο σχολείο για να ολοκληρωθεί η εγγραφή, η ανανέωση εγγραφής  ή η μετεγγραφή του από ή σε άλλο σχολείο (ΕΠΑΛ ή ΓΕΛ).

ΟΙ ΤΟΜΕΙΣ και ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ που λειτουργούν στο 2ο ΕΠΑΛ Λάρισας είναι οι εξής:

Α. Τομέας Μηχανολογίας, με ειδικότητα:

1. ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

Β.  Τομέας Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού, με ειδικότητες:

1. ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ
  2. ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ, ΔΙΚΤΥΩΝ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ

Γ.  Τομέας Ναυτιλιακών Επαγγελμάτων, με ειδικότητες:

1. ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ
  2. ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ