2o ΕΠΑΛ ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΕΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ

Στο 2ο ΕΠΑΛ Λάρισας κατά τη σχολική χρονιά 2017-2018 θα λειτουργήσουν:

Β?  τάξη οι ΤΟΜΕΙΣ:

1. Μηχανολογίας
  2. Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού
  3. Ναυτιλιακών Επαγγελμάτων

Γ? τάξη οι ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ

1. Τεχνικός Οχημάτων
  2. Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων & Δικτύων
  3. Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού

Στην Α? τάξη οι μαθητές παρακολουθούν τα παρακάτω μαθήματα επιλογής:

1. Αρχές Μηχανολογίας
  2. Αρχές Ηλεκτρολογίας και Ηλεκτρονικής
  3. Ναυτική Τέχνη

Από φέτος οι μαθητές ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΑΞΕΩΝ, είτε πρόκειται για ανανέωση εγγραφής, είτε για εγγραφή ή μετεγγραφή (προερχόμενοι από το Γυμνάσιο ή από άλλο ΕΠΑΛ, ή ΓΕΛ) πρέπει:

Α. Να δηλώσουν ηλεκτρονικά από τις 19 Ιουνίου έως τις 23 Ιουνίου 2017 ότι θέλουν να φοιτήσουν στο 2ο ΕΠΑΛ μέσω της εφαρμογής e-epal στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-epal.minedu.gov.gr , συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.

• Για την  είσοδο  στην  εφαρμογή e-epal,  είναι  απαραίτητοι  οι κωδικοί  taxis
  • Αν οι αιτούντες/αιτούσες δε διαθέτουν κωδικούς taxis, οφείλουν να προβούν σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες προκειμένου να τους αποκτήσουν έγκαιρα.
  • Αν αδυνατούν να αποκτήσουν κωδικούς taxis, μπορούν να απευθύνονται στη διευθύντρια του 2ου ΕΠΑ.Λ.

Β. Μετά την οριστική κατάταξη του μαθητή στο 2ο ΕΠΑΛ, ο/η ενδιαφερόμενος/η θα ενημερωθεί μέσω της εφαρμογής e-epal στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://e-epal.minedu.gov.gr ,  και πρέπει να παρουσιαστεί στη σχολική μονάδα από τις 26 έως τις 30 Ιουνίου 2017 για την οριστική εγγραφή, ανανέωση εγγραφής ή μετεγγραφή.

Επίσης, όσοι γονείς- κηδεμόνες ή μαθητές δεν έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο, μπορούν να προσέρχονται καθημερινά στο σχολείο από τις 8:30 έως και τις 13:30 ( εκτός από τις ημέρες των Πανελλαδικών εξετάσεων των ΕΠΑΛ) για την ολοκλήρωση της διαδικασίας με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών του σχολείου μας.

2ο ΕΠΑΛ Λάρισας ? Τέρμα Καρδίτσης ? Τηλ.: 2410 618628 & 2410 555188

e-mail: mail@2epal-laris.lar.sch.gr