ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟ 2017!!!

Κάτασπρη ξεκίνησε η νέα χρονιά! Πολλές ευχές για ευτυχισμένο, δημιουργικό και παραγωγικό 2017!

Τα πολλά προβλήματα όμως που έχει προκαλέσει ο χιονιάς και το σφοδρό κύμα κακοκαιρίας που πλήττει από την Παρασκευή τη χώρα, οδήγησαν στην αναστολή λειτουργίας των σχολείων.

Στη Λάρισα η κατάσταση δεν διαφέρει αφού η κυκλοφορία σε δρόμους και πεζοδρόμια, λόγω των πολύ χαμηλών θερμοκρασιών και του χιονιού που έπεσε, είναι ιδιαίτερα δύσκολη.

Έτσι σήμερα Δευτέρα (9-01-2017) και το σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό, αναμένοντας την απόφαση του Δήμου Λαρισαίων για το τί θα ακολουθήσει.

Ας ρίξουμε όμως μια ματιά στη τελευταία ημέρα του 2016 στο σχολείο μας.

Την Παρασκευή λοιπόν, με απόφαση του συλλόγου διδασκόντων έγινε προβολή της ταινίας ?Πάρτυ φαντασμάτων? (Scrooged) του 1988, κωμωδία, μια μοντέρνα εκδοχή του βιβλίου του Καρόλου Ντίκενς  ?Χριστουγεννιάτικα Κάλαντα? .

Στη συνέχεια ακολούθησε ?ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ? που διοργανώθηκε για πρώτη φορά και με μεγάλη επιτυχία από τους μαθητές του σχολείου μας υπό την επίβλεψη της εκπαιδευτικού Κατερίνας Ιωαννίδου.

Η μικρή γιορτή έκλεισε με μελομακάρονα και αναψυκτικά για όλους!!!