ΤΟ 2ο ΕΠΑΛ ΣΤΟ REPLICAR HELLAS ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΦΩΤΟ).

Μαθητές των Β΄ και Γ΄ τάξεων (Τομέων Μηχανολογίας – Ειδικότητας: Τεχνικός Οχημάτων  και Ναυτιλιακών Επαγγελμάτων – Ειδικότητας:

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού) του σχολείου μας είχαν ευκαιρία την Παρασκευή 17 Μαρτίου 2017 στο πλαίσιο εκπαιδευτικής επίσκεψης να επισκεφτούν το Εργοστάσιο “REPLICAR HELLAS” στην Κατερίνη Πιερίας.

Η”REPLICAR HELLAS” κατασκευάζει αντίγραφα αυτοκινήτων, η   κατασκευή των οποίων γίνεται στην Ελλάδα, από την αρχή μέχρι το τελικό στάδιο, χωρίς τη χρήση έτοιμων σετ από το εξωτερικό.

Οι μαθητές και οι συνοδοί καθηγητές τους ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις  και ενημερώθηκαν για την διαδικασία κατασκευής σπορ αυτοκινήτων.

Συνοδοί καθηγητές: Ευάγγελος Βασιλείου, Παναγιώτης Κατσιάκης, ,Δημήτριος Παπαϊωάνου, Σπυρίδων Τουρτούρας, Αστέριος Χρισταφάκης, και Χρήστος Λευκαδίτης.