Ο ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΡΑΤΖΙΟΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛ ΤΗΣ ΕΣΠΕΡΙΔΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑ

Τις εργασίες της εσπερίδας που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης (24-04-2017) στο αμφιθέατρο του 4ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας, με πρωτοβουλία της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Θεσσαλίας και τίτλο «ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΙ; Εκπαίδευση, ασφαλής ένταξη και γνωριμία με την αγορά εργασίας», παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον εκπαιδευτικοί, μαθητές αλλά και εκπρόσωποι φορέων.

Στόχος της εκδήλωσης ήταν η ενημέρωση, προβολή και υποστήριξη του θεσμού του Μεταλυκειακού Έτους –Τάξη Μαθητείας και της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, και γι αυτό το λόγο σε ένα από τα πάνελ της συζήτησης συμμετείχαν και μαθητές από την Τάξη Μαθητείας των ΕΠΑΛ.

Από το 2ο ΕΠΑΛ στο πάνελ βρέθηκε ο Αποστόλης Καράτζιος, που παρακολουθεί τη Β΄ Φάση Μαθητείας που υλοποιείται στο σχολείο μας, στην ειδικότητα Τεχνικός Οχημάτων.