ΣΤΗ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ ΑΦΟΙ ΣΑΒΒΑ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΙ ΟΙ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ ΤΟΥ 2ου ΕΠΑΛ

Στο πλαίσιο των Διδακτικών Επισκέψεων τα τμήματα της Β τάξης του τομέα ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ, την Πέμπτη 25-01-2018 επισκέφτηκαν  την Βιοτεχνία Μεταλλικών Κατασκευών ΑΦΟΙ  ΣΑΒΒΑ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΙ που βρίσκεται στο Ομορφοχώρι Λάρισας.

Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να  ενημερωθούν για τις μεταλλικές κατασκευές κτηρίων καθώς  και για την κατασκευή ενεργειακών κουφωμάτων αλουμινίου και συνθετικών.

Επίσης, ξεναγήθηκαν στο χώρο του Σχεδιαστηρίου  όπου και ενημερώθηκαν για τα  κατασκευαστικά  σχεδιαστικά προγράμματα ενώ στη συνέχεια παρακολούθησαν, στο χώρο του εργοστασίου,  την παραγωγική διαδικασία με τον  σύγχρονο ηλεκτρομηχανολογικό εξοπλισμό της Βιοτεχνίας (CNC κλπ.)

Τους μαθητές  συνόδευσαν οι καθηγητές: Γεώργιος Πιστόλης, Δημήτριος Παπαϊωάννου Χρήστος Λευκαδίτης,  Γεώργιος Αντωνίου και  Ισαάκ Φρανσές .