ΤΡΙΔΥΜΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΣΤΟ 2ο ΕΠΑΛ ΛΑΡΙΣΑΣ

Σε πελάγη ευτυχίας πλέει τις τελευταίες ημέρες με την ανακοίνωση των βάσεων εισαγωγής στα ΑΕΙ, η οικογένεια I. Παπακώστα στη Λάρισα, βλέποντας τρία βλαστάρια της να πετυχαίνουν με τις επιδόσεις τους την εισαγωγή τους σε σχολές των ΑΕΙ.

Τα τρίδυμα της οικογένειας, Θεοδώρα, Αχιλλέας και Ευάγγελος, μαθητές του 2ου ΕΠΑΛ Λάρισας, στην ειδικότητα Τεχνικών Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων, πήραν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις και κατάφεραν με τις επιδόσεις τους να εξασφαλίσουν και οι τρεις την εισαγωγή τους στα ΑΕΙ. Η Θεοδώρα και ο Αχιλλέας στο Τμήμα Εκπαιδευτικών Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Εκπαιδευτικών Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΑΣΠΑΙΤΕ στην Αθήνα, και ο Ευάγγελος στο Τμήμα Ψηφιακών Συστημάτων στη Σπάρτη.

Πολύ καλοί μαθητές και οι τρεις, στοχοπροσηλωμένοι, υπεύθυνοι, επιμελείς και το κυριότερο καλοί χαρακτήρες κέρδισαν την εκτίμηση των καθηγητών τους που μόνο καλά λόγια έχουν να πουν για τα τρία αδέλφια.

Συγχαρητήρια στα παιδιά, την οικογένειά τους και τους καθηγητές με ευχές για καλή σταδιοδρομία.