ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΑΣ ΑΙΘΟΥΣΑ “ΜΝΑΕ”!

Μετά από μεγάλη προσπάθεια και πολλή προσωπική εργασία μαθητών και καθηγητών καταφέραμε, αν και στο τέλος της φετινής σχολικής χρονιάς, να ολοκληρώσουμε τις εργασίες και να μετατρέψουμε μια αίθουσα, που εδώ και χρόνια βρισκόταν εκτός λειτουργίας, σε αίθουσα όπου θα εκτίθενται όλα τα έργα των μαθητών μας που έγιναν τα τελευταία τέσσερα χρόνια και, εννοείται, θα συνεχίσουν να γίνονται, στο πλαίσιο του προγράμματος Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ.

Οι μαθητές μας με την καθοδήγηση του κ. Α. Κωστή, ΠΕ 83, και τη σημαντική συμβολή του κ. Δούκα, ΠΕ 84,  άδειασαν αρχικά το χώρο, τον έβαψαν, πέρασαν κουρτίνες, τακτοποίησαν τα προυπάρχοντα έργα, και στη συνέχεια χρησιμοποιώντας εργαλεία, τρίγωνο, χάρακα, μετροταινία και  μολύβι κατασκεύασαν πάγκους  με υλικά, που  σε διαφορετική περίπτωση, θα κατέληγαν στα σκουπίδια….!

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους!