ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ 2ου ΕΠΑΛ ΣΤΗΝ ΕΡΤ ΛΑΡΙΣΑΣ

Στις εγκαταστάσεις της ΕΡΤ Λάρισας ξεναγήθηκαν σήμερα μαθητές και καθηγητές του 2ου ΕΠΑΛ Λάρισας από τα τμήματα Ηλεκτρολόγων δικτύων και ηλεκτρονικών.

Οι 32 μαθητές που συνοδεύονταν από τους καθηγητές τους κκ. Β. Ζησάκη, Ε. Μουλάκη, Χρ. Μπιζιργιάνη και Μ. Σπαθάρα, είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τον τρόπο λειτουργίας του σταθμού της ΕΡΤ Λάρισας, αλλά και να μιλήσουν, κατά τη διάρκεια της εκπομπής που βρίσκοταν σε εξέλιξη, στη δημοσιογράφο Κ. Θεοχαρούλη.

Στη δισκοθήκη του σταθμού οι μαθητές του 2ου ΕΠΑΛ ενημερώθηκαν για την πλούσια συλλογή σε δίσκους από βινύλιο και cd από τη μουσική παραγωγό Κ. Παπακωνσταντίνου, ενώ για τα τεχνικά ζητήματα και το αρχείο με τον παλαιότερο εξοπλισμό που υπάρχει στον σταθμό τους ενημέρωσαν οι τεχνικοί του σταθμού Β. Βούλγαρης και Δ. Τσολάκης.

Ακούστε παρακάτω τη σύντομη συνέντευξη που έδωσαν καθηγήτρια και μαθητές στη δημοσιογράφο Κωνσταντίνα Θεοχαρούλη.