ΤΡΑΠΕΖΑ ΘΕΜΑΤΩΝ: ΓΡΑΠΤΩΣ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (Α΄ΚΑΙ Β΄ ΤΑΞΕΙΣ)

Δείτε παρακάτω τα μαθήματα στα οποία για πρώτη φορά φέτος  (2021-2022) οι μαθητές των Α και Β τάξεων θα εξεταστούν στο πλαίσιο της Τράπεζας Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας, στο τέλος της χρονιάς, στις ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.

Ο σύνδεσμος όπου μπορείτε να δείτε θέματα από την Τράπεζα Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας είναι ο:

Α ΤΑΞΗ                                           Αριθμ. Φ4/116552/ΓΔ4/17-09-2021

«Καθορισμός των «ΓΡΑΠΤΩΣ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΩΝ» μαθημάτων στις προαγωγικές εξετάσεις της Α’ ΤΑΞΗΣ των ΕΠΑ.Λ. και των Λυκείων των ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ-Λ στο πλαίσιο της Τράπεζας Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας, της εξεταστέας ύλης και του τρόπου αξιολόγησης αυτών κατά το σχολικό έτος 2021-2022, βάσει του άρθρου 9 του ν. 4692/2020 (Α’ 111)»

Τα «Γραπτώς εξεταζόμενα» μαθήματα στις προαγωγικές εξετάσεις της Α’ τάξης των Ημερήσιων και    Εσπερινών ΕΠΑ.Λ. και των Λυκείων των ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ-Λ στο πλαίσιο της Τράπεζας Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας, είναι τα ακόλουθα:

1. Νέα Ελληνικά
  2. Ιστορία
  3. Άλγεβρα (Μαθηματικά)
  4. Γεωμετρία (Μαθηματικά)
  5. Φυσική (Φυσικές Επιστήμες)
  6. Χημεία (Φυσικές Επιστήμες)
  7. Αγγλικά

Β ΤΑΞΗ                                   Αρ. Πρωτ. Φ4/141050/ΓΔ4/04-11-2021