ΕΓΓΡΑΦΕΣ – ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Οι εγγραφές στο 2ο ΕΠΑΛ Λάρισας, θα διαρκέσουν μέχρι και την έναρξη των μαθημάτων (11-09-2017). Στο σχολείο λειτουργούν οι παρακάτω τομείς και ειδικότητες:

Β?  τάξη οι ΤΟΜΕΙΣ:

1. Μηχανολογίας
  2. Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού
  3. Ναυτιλιακών Επαγγελμάτων

Γ? τάξη οι ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ

1. Τεχνικός Οχημάτων
  2. Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων & Δικτύων
  3. Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού

ΣΤΟ 2ο ΕΠΑΛ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΓΓΡΑΦΟΥΝ:

1. Στην Α τάξη οι απόφοιτοι Γυμνασίου

Στην Α? τάξη οι μαθητές παρακολουθούν  και μαθήματα επιλογής:

1. Αρχές Μηχανολογίας
  2. Αρχές Ηλεκτρολογίας και Ηλεκτρονικής
  3. Ναυτική Τέχνη
  1. Στη Β΄ τάξη οι απόφοιτοι όλων των τύπων Λυκείων οι οποίοι αφού παρακολουθήσουν ΜΟΝΟ τα μαθήματα του τομέα και της ειδικότητας, θα αποκτήσουν πτυχίο της ειδικότητας που θα επιλέξουν, και θα έχουν τη δυνατότητα εισαγωγής τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση με τις ειδικές εξετάσεις των ΕΠΑ.Λ. σε 4 μαθήματα (Νέα Ελληνικά, Μαθηματικά και 2 μαθήματα ειδικότητας).

Επίσης, μπορούν να ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΟΥΝ:

Οι μαθητές των Α΄, Β΄ και Γ? τάξεων των Γενικών Λυκείων, αλλά και οι μαθητές άλλων ΕΠΑΛ σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις περί αντιστοιχιών τάξεων.

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ

Όλοι οι παραπανω μαθητές θα πρέπει ταυτόχρονα με την εγγραφή ή μετεγγραφή τους να κάνουν και Ηλεκτρονική Δήλωση προτίμησης του 2ου ΕΠΑΛ στη διευθυνση https://e-epal.minedu.gov.gr/#/ χρησιμοποιώντας τους κωδικούς (username & password) taxisnet. Το σύστημα για την ηλεκτρονική δήλωση θα είναι ανοικτό μέχρι και τις 11 Σεπτεμβρίου.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Ο καθιερωμένος αγιασμός θα τελεστεί τη Δευτέρα στις 8:45 στο προαύλιο του σχολείου.

Οι εγγραφές γίνονται καθημερινά από τις 8:30 μέχρι και τις 13:30

Διεύθυνση: Τέρμα Καρδίτσης (2ος όροφος)

Τηλέφωνα: 2410 618628  & 2410 555188