ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΑΝ ΧΩΡΟΥΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ!!!

Με προσωπική δουλειά και πάρα πολύ μεράκι μαθητές του σχολείου μας – με την καθοδήγηση (εννοείται) καθηγητών τους – μεταμόρφωσαν χώρους του σχολείου μας!

Μαθητές των περισσοτέρων τμημάτων και τάξεων συνέβαλαν σε ριζικές αλλαγές που έγιναν στο χώρο του αμφιθεάτρου, αλλά και στη δημιουργία της ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗΣ αίθουσας (με στρόγγυλα τραπέζια αντί για θρανία, σκαμπό, μόνιμο προτζέκτορα κλπ) στην οποία δούλεψαν κυρίως μαθητές της Α τάξης, ενώ μαθητές του τμήματος ηλεκτρολόγων αντικατέστησαν μεγάλο μέρος των λαμπτήρων (και όχι μόνο) του σχολείου μας με λαμπτήρες εξοικονόμησης ενέργειας.

Εκεί όμως που …μεγαλούργησαν ήταν στη χώρο του κυλικείου. Δούλεψαν κυρίως μαθητές της Γ τάξης και μετέτρεψαν ένα χώρο απρόσωπο, βαρετό και -γιατί όχι- άσχημο και χωρίς χρώμα, σε χώρο γεμάτο ζωή, χρώμα και δημιουργία!

Μπράβο στα παιδιά μας και στους συναδέλφους με όρεξη για προσφορά!!!!