ΣΤΗΝ ΕΡΑ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ ΒΕΡΑ ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΟΥ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟΥ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Το ραδιοφωνικό σταθμό ΕΡΑ Λάρισας που στεγάζεται σε χώρο της 1ης Στρατιάς, αλλά και το στούντιο του Ράδιο ΒΕΡΑ,  στην οδό Φερών  στο εμπορικό κέντρο OLD CITI  στο Βόλο, επισκέφτηκαν την τελευταία εβδομάδα του Απριλίου,

μαθητές και καθηγητές του σχολείου μας που υλοποιούν το καινοτόμο Πολιτιστικό πρόγραμμα με τίτλο «PLAYBACK RADIO –2o ΕΠΑΛ ΛΑΡΙΣΑΣ ΣΤΟ EUROPEAN SCHOOL RADIOΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ».

Στις εγκαταστάσεις της ΕΡΑ Λάρισας ξεναγήθηκαν από την δημοσιογράφο κα Γκουσιάρη, ενώ συμμετείχαν και σε  ζωντανή ραδιοφωνική εκπομπή με την δημοσιογράφο κα Μαυραγάνη.

Στο Ράδιο ΒΕΡΑ 91,8 στα FM , στο Βόλο τους μαθητές και καθηγητές υποδέχτηκαν οι δημοσιογράφοι Γιάννης Αναστασίου και Μάκης  Θεοδώρου οι οποίοι  και τους ενημέρωσαν για την ιστορία του σταθμού και για την πορεία 28 ετών συνεχούς λειτουργίας του. Ο Ναπολέων Πράπας μουσικός παραγωγός ενημέρωσε τους μαθητές για τον τρόπο λειτουργίας του στούντιο ηχοληψίας  και εκπομπής.

Συνοδοί καθηγητές: Αθανάσιος Κωστής, Ευαγγελία Σίνδρα, Αθηνά Καραπέτσα.

.