ΣΤΟ 2ο ΕΠΑΛ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΟΥ “ΝΟΗΣΙΣ”

Το σχολείο μας επισκεφτηκαν σήμερα εκπρόσωποι του Κέντρου Διάδοσης Επιστημών Θεσσαλονίκης (ΝΟΗΣΙΣ).

Οι εκπρόσωποι του ΝΟΗΣΙΣ, κ. Κυριακίδου και κ. Μπιρμπίλας, ενημερώθηκαν από τους καθηγητές, Γιώργο Δούκα, Βάσω Ζησάκη, Αντώνη Γογουρόπουλο, Χρήστο Λευκαδίτη, Κώστα Τσιτσιούμη και Κερασία Χατζή, για τις 6 δράσεις που βρίσκονται σε εξέλιξη στο σχολείο μας στο πλαίσιο του προγράμματος “ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ ΣΤΑ ΕΠΑΛ”, ενώ συζήτησαν με τη Διευθύντρια, κ. Ευαγγελία Ψαρρού, για τη διαχείριση και υλοποίηση του προγράμματος.

Οι  κκ Κυριακίδου και Μπιρμπίλας έμειναν απόλυτα ικανοποιημένοι από την ενημέρωση που τους έγινε και, κυρίως, από τις δημιουργίες  μαθητών της Α τάξης, με αποτέλεσμα να απονείμουν τα εύσημα στο σχολείο για τον τρόπο υλοποίησης του προγράμματος.