TO 2ο ΕΠΑΛ ΣΤΗΝ AGROTHESSALY

Τη 12η Πανελλήνια Έκθεση για τη Γεωργία και τη Κτηνοτροφία-Agrothessaly, η οποία πραγματοποιείται από τις 28 Φεβρουαρίου3 Μαρτίου 2019 στην Σκεπαστή Αγορά της Νεάπολης Λάρισας, επισκέφτηκε το 2ο ΕΠΑΛ Λάρισας, την Πέμπτη 28-02-2019.

Η 12η Πανελλήνια Έκθεση για την Γεωργία και την Κτηνοτροφία «Agrothessaly» συγκεντρώνει φέτος 780 εκθεσιακές συμμετοχές, ο δε εκθεσιακός χώρος που καλύφθηκε ανέρχεται σε 25.000 τ.μ.

Οι μαθητές και οι καθηγητές του σχολείου μας που με μεγάλο ενθουσιασμό και ενδιαφέρον επισκέφθηκαν τα περίπτερα της έκθεσης,  είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά αγροτικά μηχανήματα αλλά και όλες τις τελευταίες τεχνολογικές τάσεις σε εξοπλισμούς για την κτηνοτροφία, τη γεωργία και όχι μόνο.