Κτιριακή Υποδομή

Το 2ο ΕΠΑ.Λ. Λάρισας στεγάζεται στο σχολικό κτιριακό συγκρότημα, επί της οδού Τέρμα Καρδίτσης στον 2ο όροφο.Αν και αρκετά παλιό το κτίριο, κάνουμε ότι μπορούμε για να το διατηρούμε καθαρό και όμορφο.

Τα θεωρητικά μαθήματα πραγματοποιούνται στις είκοσι πέντε αίθουσες διδασκαλίας, του σχολείου μας στον δεύτερο όροφο του κτιρίου.

Για τα εργαστηριακά μαθήματα, χρησιμοποιούνται τα σχολικά εργαστήρια του   Ε.Κ. Λάρισας τα οποία στεγάζονται στο ίδιο συγκρότημα και βρίσκονται στο Ισόγειο του κτιρίου.

Οι μαθητές  του τομέα  Μηχανολογίας  και Ναυτιλιακών Επαγγελμάτων εξυπηρετούνται από τα εργαστήρια του   ΕΚ Λάρισας

Οι μαθητές του τομέα Ηλεκτρολογίας – Ηλεκτρονικής & Αυτοματισμού εξυπηρετούνται από τα εργαστήρια του   ΕΚ Λάρισας.

Στο Αμφιθέατρο του κτιριακού συγκροτήματος (αίθουσα προβολών και συνεδριάσεων) διοργανώνονται οι σχολικές γιορτές και οι εκδηλώσεις του σχολείου μας.