ΤΕΦΑΑ: ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ!

Σύμφωνα με  δελτίο τύπου της διεύθυνσης δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Λάρισας ισχύουν τα παρακάτω:

“Σύμφωνα με το υπ΄αριθμ. Φ.251/65843/Α5/13-06-2023 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ, με θέμα: «Διαβίβαση δελτίου τύπου για την υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ, ακαδημ. έτους 2023-24», λόγω προβλημάτων που έχουν διαπιστωθεί στον τάπητα του σταδίου Αλκαζάρ, στην επιτροπή της Λάρισας θα προσέρχονται όσοι μαθητές επιλέξουν να αγωνισθούν στα εξής αγωνίσματα:

Α) ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Β) ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Γ) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Οι μαθητές της Λάρισας οι οποίοι θα αγωνισθούν στο αγώνισμα του δρόμου, θα εξετασθούν, με δική τους επιλογή, ή στην επιτροπή των Τρικάλων ή στην επιτροπή της Μαγνησίας.

Όσοι μαθητές αγωνισθούν και στον δρόμο και στην κολύμβηση, θα εξετασθούν στην επιτροπή της Μαγνησίας.

Τονίζεται ότι κάθε υποψήφιος έχει δικαίωμα να εξεταστεί μόνο σε μία Επιτροπή
Υγειονομικής Εξέτασης και Πρακτικής Δοκιμασίας. Συνεπώς ο υποψήφιος θα πρέπει
να επιλέξει εκείνη την Επιτροπή στην οποία εξετάζονται όλα τα αγωνίσματα στα οποία
επιθυμεί να εξεταστεί.