ΣΤΟ ΤΕΙ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ ΤΟΥ 2ου ΕΠΑΛ

Το 2ο ΕΠΑΛ Λάρισας και συγκεκριμένα τα τμήματα των Ηλεκτρολόγων, B’ τάξη, την Παρασκευή 8/ 12/2017 πραγματοποίησαν Διδακτική επίσκεψη στο ΤΕΙ Θεσσαλίας (πρώην ΤΕΙ ΛΑΡΙΣΑΣ) στο τμήμα Ηλεκτρολογίας.

Εκεί υποδέχτηκε μαθητές και καθηγητές, ο Δρ. Ιωάννης Ανδρίτσος, καθηγητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Τ.Ε., ο οποίος και τους ξενάγησε στα εργαστήρια των Ηλεκτρολόγων, και τους ενημέρωσε για τη λειτουργία και τον σκοπό των εργαστηρίων.

Οι μαθητές μας έδειξαν ζήλο και ενδιαφέρον για τα εργαστήρια και την εξέλιξη της τεχνολογίας, ενώ ο Δρ. Ιωάννης Ανδρίτσος από τη μεριά του, έδειξε στους μαθητές πόσο απαραίτητη είναι η γνώση για έναν ηλεκτρολόγο εγκαταστάσεων και ιδιαίτερα για τους μαθητές μας που θέλουν να φοιτήσουν στο αντίστοιχο τμήμα του ΤΕΙ Λάρισας.

Συνοδοί καθηγητές: Ευαγγελία Σίνδρα, Αθηνά Καραπέτσα, Γιώργος Τζημαγιώργης και Χρήστος Κινατίδης.