ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ 2ου ΕΠΑΛ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Και φέτος το σχολείο μας συμμετείχε με επιτυχία στα σχολικά πρωταθλήματα των λυκείων. Οι μαθητές μας, με τη βοήθεια της γυμνάστριας κ. Μαριάννας Παπαγιάννη, έλαβαν μέρος στο ποδόσφαιρο,  και στο μπάσκετ .

Η ομάδα ποδοσφαίρου    ηττήθηκε στον πρώτο  αγώνα με το 6ο ΓΕΛ  δυστυχώς με την διαδικασία των πέναλτι εφόσον ο  κανονικός αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1. Τα παιδία του σχολείου έκαναν  πολύ μεγάλη προσπάθεια  για να πάρουν την νίκη αλλά τελικά η τύχη δεν τους ευνόησε. Κατά το τέλος του αγώνα τραυματίστηκε ο τερματοφύλακας της ομάδας μας  Κυριαζής Αναστάσιος από την υπερπροσπάθεια να αποκρούσει το τελευταίο πέναλτι. Του ευχόμαστε καλή ανάρρωση    και με το καλό να επιστρέψει στις σχολικές του υποχρεώσεις.

Στο μπάσκετ έκαναν μια πολύ καλή εμφάνιση  με το 7ο ΓΕΛ  αλλά η αντίπαλη ομάδα πήρε τελικά την νίκη.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!!