ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΜΗΜΑ Α2 ΤΗΝ 31-01-2024 – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Π.Ε. «ΔΑΣΟΣ: ΠΕΡΠΑΤΩ, ΕΞΕΡΕΥΝΩ, ΜΑΘΑΙΝΩ»

Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Μακρινίτσας       ΚΕΠΕΑ ΜΑΚΡΥΝΙΤΣΧ.Δ.Εξοπλισμός δάσος

Πρόγραμμα Π.Ε. «Δάσος: περπατώ, εξερευνώ, μαθαίνω»

Εξοπλισμός μαθητών-εκπαιδευτικών

Κάθε μαθητής και εκπαιδευτικός να είναι κατάλληλα ντυμένος και να έχει τον ανάλογο εξοπλισμό.Να φορά άνετα και αδιάβροχα παπούτσια για περπάτημα. Προτιμότερα είναι τα αδιάβροχα μποτάκια. Επίσης, να φορά ένα μακό φανελάκι και φόρμα όπου το επάνω μέρος να βγαίνει με φερμουάρ. Ένα άνετο αδιάβροχο μπουφάν (ανάλογα με την εποχή).

Να έχει μαζί του ένα ατομικό σακίδιο με:

Δύο ζευγάρια κάλτσες

• Μια μικρή πετσέτα
  • Καπέλο, γυαλιά ηλίου και αντηλιακό (ανάλογα με τον καιρό)
  • Ένα πακέτο χαρτομάντιλα
  • Το κολατσιό και ένα μικρό μπουκαλάκι με νερό

Παρακαλούμε οι εκπαιδευτικοί συνοδοί να έχουν μαζί τους μία σφυρίχτρα και φαρμακείο.

Φαρμακείο θα υπάρχει και από το Κ.Π.Ε.

Σε περίπτωση που κάποιος μαθητής ή εκπαιδευτικός έχει πρόβλημα αλλεργίας και παίρνει φαρμακευτική αγωγή καλό θα είναι να την έχει μαζί του.

Ευχαριστούμε πολύ για τη συμμετοχή και τη συνεργασία σας!

Η Π.Ο. του Κ.Π.Ε Μακρινίτσας

ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ