2ο ΕΠΑΛ ΛΑΡΙΣΑΣ_ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΟ ΤΡΑΠΕΖΙ

Αποχαιρετιστήριο τραπέζι έκαναν στους καθηγητές του 2ου ΕΠΑΛ Λάρισας η απερχόμενη διευθύντρια, Ευαγγελία Ψαρρού, η οποία μετά από τέσσερα χρόνια στην υποδιεύθυνση και οκτώ ολόκληρα χρόνια στη διεύθυνση του σχολείου, αποχωρεί πλέον από αυτή τη θέση,  μαζί με τους καθηγητές/τριες Ευαγγελία Σίνδρα, Ισαάκ Φρανσέ, και Στέφανο Παπαδούλη που φέτος ολοκλήρωσαν τον κύκλο τους ως μαχόμενοι εκπαιδευτικοί και από το καλοκαίρι θα ανήκουν πια στην ομάδα των συνταξιούχων του σχολείου μας.

Σκοπός του τραπεζιού αυτού ήταν η απερχόμενη διευθύντρια και οι μελλοντικοί συνταξιούχοι καθηγητές να ευχαριστήσουν τους καθηγητές του σχολείου για την άψογη συνεργασία όλα αυτά τα τα χρόνια και την πολύτιμη φιλία που έχει αναπτυχθεί μεταξύ συναδέλφων, αλλά και για να βρεθούν όλοι μαζί και πάλι, όπως άλλωστε συνηθίζεται στο 2ο ΕΠΑΛ, λίγο πριν τη λήξη και της φετινής χρονιάς (2022-2023).

Οι καθηγητές με τη σειρά τους ανταπέδωσαν δίνοντας από ένα δωράκι στους μελλοντικούς συνταξιούχους συναδέλφους και …δύο δωράκια στη διευθύντρια.

Οι ώρες, όπως πάντα κύλησαν στο τραπέζι πολύ όμορφα και η πολύ καλή διάθεση των παρευρισκομένων ήταν εύδηλη.